8.4.2019
   

היום (יום שני) במסגרת יום הניקיון הלאומי בחסות משרד החינוך, והמשרד להגנת הסביבה יצאו כ - 400 תלמידים מבתי הספר בזכרון יעקב לנקות את  חוף מעין צבי כאשר השכבות הצעירות יותר ניקו את שטחי הציבור שמסביב לבתי הספר.

יום הניקיון הלאומי בזכרון יעקב נוהל על ידי המחלקה לאיכות הסביבה ורכזת החינוך הסביבתי עדי ברזון ובמהלכו פעלו הילדים בנוסף לאיסוף אשפה, בעקירת מינים פולשים, שמעו על שמורות ימיות, והכירו את בעיית המיקרו פלסטיק (פתיתי פלסטיק מזעריים הנמצאים בחול, בחי ובמי הים) על ידי סינון חול. את הפעילויות הדריכה החברה להגנת הטבע.

כאמור, במהלך היום הילדים מילאו שתי מכולות בעלות נפח של 8 קוב כל אחת בפסולת שנאספה מחוף אשר תושבי זכרון יעקב פוקדים אותו רבות.

"יום הניקיון הלאומי", חל השנה ביום שלישי, ד' בניסן התשע"ה, 24 במרס 2015 אך הוא נדחה בגלל מזג האוויר. מטרת היום להעלות את המודעות לקשר שבין האדם לסביבתו ולטפח את הבנת חשיבותם של הטבע והסביבה לאדם.

על אף דחייתו של יום הניקיון, על מנת לא לאכזב את הילדים שהתכוננו ליום בתאריך הקודם, המחלקה לאיכות הסביבה יצרה פעילות חלופית לילדים אשר זכו לראות ביום הגשום את ההצגה "מה עם המים?" של תאטרון הסביבטרון.

המסר המרכזי שלקחו הילדים מיום זה הוא שבפעם הבאה שהולכים לים לא שוכחים לקחת שקית זבל ולהחזיר את האשפה לפח שליד הבית.