4.6.2019
 

 

ביום שני ה – 03/06/19 התקיים חידון התנ"ך היישובי הראשון בזכרון יעקב.

בחידון התחרו שנים עשר תלמידים מכיתות ה' – ח' מבתי הספר "החיטה", "רננים", "יעבץ", "החורש" והישיבה התיכונית על התואר חתן או כלת התנ"ך בזכרון יעקב.

ראש המועצה, זיו דשא, אשר נכח באירוע בירך את התלמידים ואמר כי: "השילוב של בתי הספר, חילונים ודתיים, הוא ההצלחה של החידון הזה. זה מה שמעיד על הקהילה שלנו. ספר הספרים לא שייך למגזר כזה או אחר הוא שייך לנו. הוא הספר המרכזי בארון הספרים היהודי, הוא כולל מוסר, היסטוריה ודרך ארץ. יש בו עולם ומלואו והייתה לכם את הזכות להעמיק בחלק מהספרים לקראת החידון. הניצחון הוא לא התואר אלא הלימודים והעמקה. עצם זה שאתם פה זה הניצחון האמיתי.

בחידון התחרו התלמידים, בשלושה שלבים על פי רמות גיל:

דרור לביא מהישיבה התיכונית זכה בתואר חתן התנ"ך היישובי וירדן חזן מביה"ס החורש זכה בתואר סגן חתן התנ"ך היישובי לכיתות ז'-ח'

אוריה אהרוני מביה"ס יעבץ זכתה בתואר כלת התנ"ך היישובי ורועי רוסו מביה"ס החורש זכה בתואר סגן חתן התנ"ך היישובי לכיתות ה'-ו'

חתן וכלת התנך היישובי וסגניהם יעלו לחידון הגמר שיתקיים באירוע סיכום מרכזי ומרגש של הפרויקט בבית הנשיא בעוד חודשים ספורים.

ד"ר מרים פנויאן הודתה לשופטים ולניר קובי, מנהל מחלקת תרבות יהודית בעמותת זמארין ואמרה כי: "אני מקווה שערב זה יהפוך להיות מסורת ואחת מאבני דרך שלנו יחד."

במהלך הערב הוענקו לכל חמישים התלמידים אשר נגשו לבחינות בכתב, תעודות על הבמה. במהלך האירוע ובין השלבים, הנעימה את זמנם של הצופים להקת הכליזמרים מתוק מדבש שניגנו  בהתנדבות.

חידון התנ"ך היישובי היא תכנית ביוזמת משרד החינוך והמחלקה הממונה על החידון הארצי / עולמי במנהל חברה ונוער אשר החליטו לפתח את העתודה לנבחני חידוני התנ"ך לנוער ולמבוגרים ולעודד את כל בתי הספר הממלכתיים וממלכתי - דתי ללמידת ספר הספרים על ידי קיום חידוני תנ"ך במתכונת יישובית. הפרויקט הוצע כקול קורא לרשויות על ידי משרד החינוך ובמימונו תחת האגף לתרבות יהודית כאשר הגוף המבצע הוא "תרבותי" - איגוד רכזי תרבות יהודית.

כשמונים תלמידים השתתפו במפגשי ההכנה ובסופם נבחרו רק חמישים תלמידים נגשו לחידון בכתב. כל חמישים התלמידים, ללא קשר לציון, זכו בשבוע שעבר ליום שיא, במסגרתו הם סיירו בהנחיית מדריכים מרשות העתיקות באתרים היסטוריים הקשורים למאורעות תנ"כיים.

בין המקומות בהם סיירו: תל חדיד, תל באר שבע, מוזיאון ישראל והגן הלאומי קיסריה, בקיסריה ביקרו התלמידים גם במרכז החדש 'קמרונות קיסריה' שנחנך ביום ראשון בנוכחות נשיא המדינה מר ראובן ריבלין. "זה כבוד להיות חלק מדבר כזה עצום" אמרה גאיה, אחת התלמידות מזכרון יעקב.