28.5.2019
 

 

ביום שני הקרוב (03/06/19) בשעה 19:30 יתקיים בבית ניר שרייבמן גמר חידון התנ"ך היישובי, בהשתתפות 12 תלמידים מכיתות ה' – ח' מבתי הספר "החיטה", "רננים", "יעבץ", "החורש" והישיבה התיכונית.

שנים עשר תלמידים אלו יתחרו על התואר חתן או כלת התנ"ך בזכרון יעקב.

חידון התנ"ך הישובי היא תכנית ביוזמת משרד החינוך והמחלקה הממונה על החידון הארצי / עולמי במנהל חברה ונוער אשר החליטו לפתח את העתודה לנבחני חידוני התנ"ך לנוער ולמבוגרים ולעודד את כל בתי הספר הממלכתיים וממלכתי - דתי ללמידת ספר הספרים על ידי קיום חידוני תנ"ך במתכונת יישובית.

בגמר יבחנו התלמידים בשלושה שלבים על פי רמות גיל ויבחרו מתוכם מקום ראשון ושני לכיתות ה' – ו' ומקום ראשון ושני לכיתות ז' – ח'.

ביום שני האחרון, הגיעו שנים עשר התלמידים שישתתפו בגמר לפגישה עם ראש המועצה זיו דשא. בפגישה בירך ראש המועצה את התלמידים על הגעתם לגמור ואמר כי: "תהליך הלמידה וההתעמקות שעברתם הוא החלק החשוב ביותר. עצם העובדה שהגעתם לשלב הגמר זה הניצחון האמיתי. ספר הספרים שייך לכל עם ישראל ואני שמח לראות כי בקרב העולים לגמר יותר מחצי מהם הם מבתי ספר ממלכתיים. זה לא ברור מאליו. כל הכבוד לכם."

זכרון יעקב הינה הראשונה מבין הרשויות בארץ אשר הגישו את הקול קורא והחלו בביצוע התכנית.

ניר קובי, מנהל מחלקת תרבות יהודית בעמותת זמארין אמר כי: "חששתי בהתחלה להוציא את התכנית לפועל מפאת חוסר היענות אך לאחר פניית מחלקת החינוך לבתי הספר וועדי ההורים הופתעתי לגלות כי כמות גדולה של תלמידים במושבה הביאו נכונות להשתתף בחידון"

כשמונים תלמידים השתתפו במפגשי ההכנה ובסופם נבחרו רק חמישים תלמידים.

הפרויקט הוצע כקול קורא לרשויות על ידי משרד החינוך ובמימונו תחת האגף לתרבות יהודית כאשר הגוף המבצע הוא איגוד רכזי תרבות יהודית.

כל חמישים התלמידים שנגשו לחידון בכתב, ללא קשר לציון, יזכו בטיול באתר היסטורי שיבוצע על ידי רשות העתיקות באתר היסטורי וזה כפרס על התמדתם במפגשי ההכנה והלימוד עצמו. במהלך הגמר, יוענקו לכל חמישים התלמידים תעודות על הבמה.

החידון יערך בביום שני, ה- 03/06/19 בבית ניר בשעה 19:30 הכניסה חופשית