25.6.2019
 

אירוח ביתי הינו תמיד אירוע השיא שנחקק בזכרון המבקרים האמריקאיים בארץ. כניסה לבית הישראלי, פגישה חמה ולבבית כמו שרק אנחנו יודעים. אוכל ביתי (שמוערך מאד כשאתה תייר או מחוץ לבית לאורך זמן) ושאר פינוקים.

בסופ"ש האחרון קהילת זכרון יעקב אירחה 2 משלחות מהקהילה השותפה שלנו בדרום פאלם ביץ', פלורידה.

הראשונה היתה משלחת של 24 סטודנטים שהגיעו לעבוד בהתמחות בחברות ישראליות בארץ למשך הקיץ. בזמן שהם חיים ועובדים בתל אביב, הם שמחו מאד להתאוורר מהעיר הגדולה ונהנו מאירוח ביתי אצל משפחות פה בזכרון יעקב.

המשלחת השנייה היתה של שבעה חברי פדרציה (עובדים ומתנדבים) שבילו בזכרון יעקב יחד עם חברי וועדת ההגוי, התארחו לארוחת ערב שישי אצל ראש המועצה מר זיו דשא וכמובן נפגשו עם הסטודנטים מהקהילה שלהם.
האירוח החל ביום שישי בבוקר, לאחר סיור בגני הנדיב נפגשו הסטודנטים עם מארחיהם הישראלים להמבורגר ובירה ב"גרינגוס" לפני שפוזרו לבתים המארחים. במהלך אחר הצהריים, השתתפו כולם בקבלת שבת חמה ונעימה בבית הכנסת הרפורמי "סולם יעקב" .

11 משפחות זכרוניות ארחו בביתן כל אחת 2 - 3 סטודנטים אמריקאיים. נוצרו קשרים נהדרים שחלק מהמארחים ומהאורחים כבר העידו שישמרו לאורך זמן. ירדן פוגל, חיילת תושבת זכרון, שאירחה עם משפחתה 2 סטודנטיות כבר קבעה להיפגש איתן בשישי הקרוב. ירדן מספרת: "נהניתי מאוד עם הבנות וכל החברה שיצאנו, היה ממש מדהים והיה חיבור מטורף! לגמרי תכננו כבר להיפגש עוד! תודה רבה למיזם שותפות ביחד."

כרמל ברייטינג, אם משפחה שאירחה 2 סטודנטים: "הייתה לנו חוויה מיוחדת ומהנה, שמחנו לארח ולהכיר ולראות את הצעירים מתחברים...מחמם את הלב. ישר כוח להמשך העשייה של שותפות ביחד כדי לחזק את הקשרים בין הקהילות "

במשך השבת לקחו המשפחות המארחות את הסטודנטים לפעילויות באזור שכללו טיולים וים. משלחת הפדרציה בילתה בעין הוד, בעוספיה וביקב סומק. האירוח נחתם בטקס הבדלה קסום משותף לכולם בהנחייתו של הרב אלישע וולפין מבית הכנסת הקונסרבטיבי "ואהבת".

שרון חייט מנהלת השותפות מסכמת: "המשימה של השותפות הינה לחזק ולפתח את קהילת זכרון יעקב ואת קהילת דרום פאלם ביץ' על ידי יצירת מחויבות וקשרים משמעותיים בין חברי הקהילות, המבוססים על עשיה הדדית וחיבור לזהות יהודית משותפת. בעוד אנחנו פה בזכרון מחזקים את הזיקה של הסטודנטים האמריקאים לישראל וליהדות. הביקור שלהם מחזק זאת אצלנו גם כן. ישראלים נוטים להגדיר את עצמן כ"אני חילוני" או "אני דתי". דרך פעילות השותפות הם גם  לומדים להכיר את מנעד הזרמים בין להיות חילוני לבין דתי ואת היהדות הפלורליסטית. אני מבקשת להודות מכל הלב לכל המשפחות המארחות שפתחו את ליבם ואת ביתם. ותודה לראש המועצה מר זיו דשא שאירח בחום יחד עם משפחתו לארוחת ערב שבת את משלחת אנשי הפדרציה בביתו."

פרטים נוספים על פעילות שותפות ביחד של הסוכנות היהודית בזכרון יעקב באתר www.jewishagency.org/he/zichron  או פייסבוק P2GZichron  או צרו קשר עם שרון חייט, מנהלת השותפות sharonc@jafi.org