11.6.2019
 

 

ביום רביעי, ה - 05/06/19 שררה במושבה זכרון יעקב אווירה חגיגית במיוחד כאשר מאות ילדים, הורים, ומשפחות מצטופפים ומריעים עם תנועת התהלוכה המסורתית לאורכו של רחוב המייסדים.

כמדי שנה, הלב נרגש לראות את הכלים הישנים, המחודשים והמשופצים לצד החדשים והמודרניים כחלק מתהלוכת שבועות, תהלוכה בה השתתפו חקלאי המושבה וקהילת בית אל.

ראש המועצה זיו דשא, אשר השתתף אף הוא בתהלוכה ובירך את הקהל בגן טיול לאחריה אמר כי: "תהלוכת שבועות היא בין המסורות החשובות ביותר במושבה. השילוב של הישן והחדש בכלים השונים ואת המשכיות הדורות של חקלאי המושבה ממחישים את מהותה של המושבה אשר הוקמה על ידי חקלאים. מחד מתייחסים לעברה ומאידך רואים שאינה קופאת על השמרים, אלה ממשיכה להתקדם ולהתפתח."

האירוע, בניהולו של יואל וירבה, מנהל מחלקת התרבות החדש במתנ"ס זמארין, ורד קרניאל ואילן  טוכמן נציגי החקלאים ובסיוע מחלקות הביטחון, הפיקוח והתפעול, החלה בחניון אגד ונעה לאורך רחוב המייסדים והמדרחוב ההיסטורי של המושבה והסתיימה בגן טיול. התהלוכה כללה כלים חקלאיים ישנים מתקופת ההתיישבות ועד כלים בני ימינו אשר קושטו בשלל פרחים דגלים ותוצרת חקלאית, כמיטב המסורת.

השנה, בין הכלים השונים, ביוזמת מנהלת מטה בטיחות בדרכים במושבה, עמית אסימיני, הצטרפו לתהלוכה הולכי קביים צבעוניים מהרשות הלאומית לבטיחות הדרכים אשר חילקו לילדים שוקולדים ממותגים והזכירו לכולם, ביחוד במהלך תהלוכת כלי רכב, את חשיבות הבטיחות בדרכים.

בסיום התהלוכה, המתינו לצופים שוק איכרים מלא בתוצרת חקלאית מקומית והופעות שונות, החל מקהלת "קולות המעיין" של הקונסרבטוריון זכרון יעקב בניצוחה של עידית קרימלובסקי, הופעה של ילדי כיתה ב' של בית ספר החורש, הופעה של חוג הג'אז והיפ הופ של סטודיו סטריט ביט ועוד.