10.4.2019
 

 

מיליוני אנשים ואלפי ארגונים ברחבי העולם, יוצרים שינוי חיובי בסביבתם ומעורבים ביום המעשים הטובים המהווה יום שיא לפעילויות עזרה לזולת המתקיימות לאורך כל השנה.

יום המעשים הטובים התחיל בישראל לפני כ-13 שנים, ביוזמתה של שרי אריסון, וכעת הוא יום גלובלי המאחד יותר מ- 100 מדינות בעשייה למען הזולת והסביבה. זהו יום המציין פעילות מתמשכת של עשיית טוב, המתקיימת לאורך כל השנה ומקדמת את הקשר הקהילתי, מגדילה ערבות הדדית ומרחיבה את מעגלי התנדבות.

 

ביום המעשים הטובים, תנועות הנוער, בתי הספר וקבוצות נוער שונות קיימו פעילויות שכל מטרתן עזרה לזולת, קידום הקהילה והדדיות. בין היתר, תנועות הנוער במושבה קיימו פעילויות מיוחדות כגון, פעילות משותפת עם מבוגרים בבית שחם, ניקוי של גן ירון ואיסוף משלוחי מנות לחיילי גולני במכבי צעיר. בנוער העובד והלומד בחרו לציין את היום באיסוף משלוחי מנות לחיילים ומכירת עוגיות במדרחוב כאשר את הכסף אספו עבור עמותת "לתת". כמו כן, בני עקיבא קיימו פעילויות ייחודיות בסניף וחילקו כרטיסי גירוד הקוראים לאנשים לעשות מעשים טובים. בנוע"ם ציינו השנה יום זה באמצעות הפנינג הקורא לתושבים לחתום על כרטיס אדי.

 

בתי הספר יצאו עם הפעלות מיוחדות כדוגמת הכנת כרטיסי ברכה לתושבי עוטף עזה, משלוח מארזי מזון למשפחות וקשישים תושבי המושבה, הפנינג "מעשים טובים" בית ספרי. בבית הספר "החורש" תלמידי שכבת ז' יחד עם גן "ריקי" יצאו לפעילות משותפת ומגמת התיאטרון (ז' – ח') הופיעו בפני קבוצת האזרחים הוותיקים אשר פועלת במתנ"ס. בתיכון "המושבה" מגמת חינוך גופני בשיתוף פעולה עם המתנ"ס ארגנו לוותיקי זיכרון יום ספורט בלתי נשכח. גם הקבוצות השונות בעמותת "זמארין", כדוגמת מאמאנט וקבוצת נוער חילוני ודתי (אשר זהו היה המפגש המסכם שלהם) קיימו פעילויות עם פנימיית רננים כדי לשמח את הילדים.

 

כחלק מאירועי יום המעשים הטובים מתוכננים עוד שני אירועים שיקרו במהלך השבוע.

ביום רביעי הקרוב (10/04/19) החל משעה 20:30 מחלקת הנוער של עמותת זמארין תקיים מפגשי "הורים על הבר" בהם הורים מהקהילה מתנדבים נותנים הרצאות מרתקות בנושאים שונים ללא תשלום במסעדות ברחבי המושבה. רביד כהן חגי ירצה על עידוד לעצמאות, מטלות הבית הראשונות והתנהלות עצמאית בגיל יסודי בגרינגוס. מיכל רז תרצה על כלים וטיפים להתמודדות עם אתגרי גיל "שנתיים הנורא" בבולונג'רי ומיטל רון תרצה על תקשורת, סמכות וגבולות עם מתבגרים במייסדים 16. וגם, ביום חמישי הקרוב (11/04/19) בשעה 16:30 יתקיים סשן מגניב לרוכבי המושבה בסקייטפארק עם מוזיקה, תחרויות ופרסים.

הכניסה לאירועים חופשית.